Blog

czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe świadczy usługi rachunkowe dla innych podmiotów gospodarczych, instytucji, organizacji bądź osób fizycznych. Najprościej ujmując – prowadzi księgowość i rachunkowość wymienionych podmiotów. Jest to ogół zakresu działań, którymi zajmuje się biuro rachunkowe. Zapraszam Państwa do wpisu, w którym wyjaśnię czym dokładnie zajmuje się biuro rachunkowe przeze mnie prowadzone.

Czym zajmuje się biuro rachunkowe Edyta Cyburt?

Zakres mojej działalności obejmuje księgowość małej firmy, księgowość spółek, kadry i płace, księgowość dla fundacji i stowarzyszeń oraz pozostałe usługi księgowe. Biuro rachunkowe pomaga zarządzać finansami swojego klienta, w obsłudze dokumentacji firmowej, tworzeniu deklaracji podatkowych czy prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów. Podstawowym obszarem działalności biur rachunkowych są czynności obejmujące prowadzenie księgowości – ksiąg rachunkowych czy rozliczanie firm z podatków.

Księgowi, którzy są na bieżąco ze zmianami podatkowymi podpowiedzą i dopasują rozwiązania finansowe, które będą najlepsze dla Państwa działalności. Dlatego warto zacząć pracę z biurem rachunkowym, który w pełni zoptymalizuje działania i uporządkuje obieg dokumentów firmowych.

Internetowe biuro rachunkowe czy stacjonarna księgowość – co lepsze?

Na rynku istnieją biura rachunkowe online, które oferują swoje usługi. Być może jest to wygodna forma kontaktu z księgowym. Moją działalność opieram na bezpośrednim kontakcie z klientem. Biuro rachunkowe Edyty Cyburt znajduje się niedaleko centrum Wrocławia, z dobrym dojazdem. Cennik biura rachunkowego zaczyna się już od 100 złotych netto. Jeśli szukają Państwo doświadczonego biura rachunkowego, zachęcam do kontaktu.

Biura rachunkowe – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Wybór dobrego biura rachunkowego nie jest prosty. Podczas przeglądania ofert biur rachunkowych, należy zastanowić się i zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Na co zwracać uwagę?

Zezwolenia oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, obejmujące również rozliczenia podatkowe , czy odbyte kursy i szkolenia, to istotne elementy wiarygodności biura rachunkowego.

Przepis odnoszący się do odpowiedzialności cywilnej wszedł w życiu od 2004 roku, mając na uwadze fakt, że przepisy prawa podatkowego są zawiłe.  Warto zorientować się, czy biuro rachunkowe posiada takie ubezpieczenie. Ma to znaczenie przy ewentualnych błędach popełnionych przez biuro rachunkowe. Podmioty, które zajmują się usługami prowadzenia ksiąg rachunkowych mają wymóg, który został prawnie narzucony. Wszystkie informacje na temat ubezpieczenia znajdują się w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2008 r.

Wybierając biuro rachunkowe we Wrocławiu dla swojej firmy, sprawdźmy wiarygodne opinie w internecie. Zaufani klienci, którzy zostawiają komentarz po lub w trakcie świadczonych usług, to źródło wiedzy na temat pracy biura księgowego.