Blog

ile-kosztuje-księgowa

Ile kosztuje księgowa?

Własna działalność gospodarcza wiąże się z szeregiem obowiązków, które trzeba dopilnować, aby móc w spokoju wykonywać czynnością z nią związaną. Oprócz wybrania nazwy firmy, kodu PKD czy formy opodatkowania, istotnym elementem jest kwestia usług księgowych. Przedsiębiorcy zobowiązani są prowadzić dokumentację rachunkową, do której należą faktury, rachunki oraz ewidencje. We wniosku, który składamy do CEIDG należy zawrzeć informację na temat obsługi księgowej i jej prowadzenia w firmie. W tym artykule odpowiem Państwu na pytanie – jakie są koszty biura rachunkowego.

Prowadzenie księgowości dla działalności gospodarczej

Koszty oraz ceny za poszczególne usługi różnią się i zależą od biur rachunkowych. Do najczęstszych z nich należą: księgowość małej firmy, księgowość spółek oraz kadry i płace. Biuro rachunkowe ustala ceny z Klientami indywidualnie. Cennik księgowego uzależniony jest od formy prawnej działalności, ilości faktur i dokumentów księgowych w miesiącu, ewidencji księgowej, a także od tego, czy jest to pełna księgowość lub uproszczona. Miesięcznie, koszty z tytułu umowy z biurem księgowym, mogą się różnić i będą zależne od dodatkowych usług. Zachęcam Państwa do zapoznania się z cennikiem biura rachunkowego Edyty Cyburt. Koszt pełnej księgowości zaczyna się już od kwoty 500 złotych miesięcznie za pełną księgowość. W przypadku oferty na usługi kadrowo – płacowe, w której sporządzana jest lista płac i rachunków do umowy zleceń, umów o dzieło czy obliczanie wynagrodzeń, cena wynosi 25 złotych miesięcznie za pracownika.

Samodzielne prowadzenie księgowości jednoosobowej działalności

Wiemy już ile kosztuje prowadzenie księgowości naszej firmy miesięcznie przez biuro księgowe. Przedsiębiorstwa, w szczególności te większe, nie korzystają z usług księgowej, tj. nie współpracują z biurem rachunkowym w kwestii prowadzenia księgowości. W swoich strukturach mają własne działy księgowe, które odgrywają kluczowe role w organizacji przedsiębiorstwa. Dział księgowy zmaga się z wieloma z trudnościami, w tym prowadzeniem ksiąg rachunkowych zgodnie z obwarowaniami prawnymi.

Inaczej wygląda ta kwestia w przypadku jednoosobowej działalności. Tam dokumentów księgowych jest zdecydowanie mniej. Jednak dla małych firm prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów również wymaga poświęconego czasu i posiadania wiedzy podatkowej z tego zakresu. Biura rachunkowe są właśnie po to, aby wspólnie z przedsiębiorcą sprawić, aby księgowość małej firmy była ułatwieniem, a sporządzanie deklaracji podatkowych o wiele szybsze i mniej skomplikowane. Dzięki temu zminimalizujemy powstanie ryzyka ewentualnych błędów w dokumentach księgowych. W ten sposób przedsiębiorca może skupić się na prowadzeniu działalności czy pracach dla klientów.

Biuro księgowe Edyty Cyburt, jako księgowa Wrocław, zajmuje się małymi, średnimi, jak i współpracuje z dużymi przedsiębiorstwami. Doradztwo dla biznesu klienta, pozwoli na ograniczenie kosztów prowadzenia działalności i wsparcie przedsiębiorców w rozwoju i stawiania kolejnych kroków biznesowych.